Humaniści - dziennikarze z „ Trójki” w TVP  

Siedemnasty grudnia 2012r. dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Mieliśmy możliwość przyjrzenia się pracy w telewizji „od kuchni”. Budynek F TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie nie ma już przed nami większych tajemnic.

Wyjątkowo spodobało się wszystkim studio, gdzie powstaje program „ Kawa czy herbata ? ”. Każdy z nas mógł poczuć się jak prezenter, zasiadając przy właściwym stole dla prowadzących.

Na kanapach studia „ Pytanie na śniadanie” czuliśmy się równie swobodnie. Dziewczęta chętnie zasiadały w fotelach dla sławnych osób, a także niezwykłych stołkach na czerwonym dywanie. Każda przez moment czuła się jak gwiazda.

Pan przewodnik Krzysztof Auerbach ciekawie opowiadał o tajnikach pracy dziennikarzy telewizyjnych, prezenterów, operatorów kamer, kierownika planu, reżysera wydawcy. Wszystkich zaskoczył fakt, że przy programie pracuje około 60 osób, a na wizji widać tylko prowadzących. Równie interesująco było w niewielkim , ale pełnym ciekawych rekwizytów muzeum. Tym razem szczególnie chłopców zafascynowały modele telewizorów z lat sześćdziesiątych XX wieku, np. „Wisła”, „Belweder”. Naszą panią wzruszyły pacynki Jacka i Agatki oraz lalki Kulfon i Monika.

Mogliśmy także posłuchać kolęd w niezwykłym wykonaniu chóru, ponieważ odbywało się Spotkanie Opłatkowe dla emerytowanych pracowników TVP.

Wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci. Może ktoś z naszej grupy w niedalekiej przyszłości będzie pracował w TVP i zostanie sławny. Byłoby fajnie!!!

Zobacz zdjęcia z TVP

 

 

 

Kasia Wesołowska

i

Klaudia Ciemiecka

 

 Zdjęcia