Szkolny Dzień Profilaktyki


Rok 2013 przebiega pod hasłem: "Zdrowe serca bicie. Zdrowy styl życia zapewni dobrą kondycję naszych serc" i dlatego w dniu 27.03.2013 r. odbył się szkolny dzień profilaktyki, w którym aktywny udział wzięli uczniowie objęci terapią pedagogiczną.
Przedstawili montaż słowno – muzyczny na temat zdrowego odżywiania się i życia bez nałogów. W inscenizacji poruszono problem agresji słownej i fizycznej, uzależnienia się od komputera, a także konsekwencji prawnych tych negatywnych zachowań.
Uczniowie uczestniczyli również w pogadankach prowadzonych przez kuratora ds. nieletnich panią Jolantę Zawoja i dzielnicowego pana Mariusza Pawłowskiego.
Natomiast komendant Straży Miejskiej pan Jarosław Krydziński zapoznał uczniów z zagrożeniami płynącymi z palenia papierosów i picia alkoholu oraz przedstawił pogadankę na temat zagrożeń i bezpiecznych zachowań w szkole i poza szkołą pod tytułem „Młodzi-alkohol-papierosy, narkotyki-ryzyko i co z tym można zrobić. Sztuka odmawiania. Szkody spowodowane piciem alkoholu przez młodzież".
Uczniowie przygotowali plakaty na temat zdrowego odżywiania się, uzależnień od nikotyny, alkoholu i narkotyków. Za najlepsze prace otrzymali dyplomy wykonane przez dzieci z grupy fotograficzno - informatycznej.

RSS
Szkolny Dzień Profilaktyki
Szkolny Dzień P...
Szczegóły
Szkolny Dzień Profilaktyki
Szkolny Dzień P...
Szczegóły
Szkolny Dzień Profilaktyki
Szkolny Dzień P...
Szczegóły