W dniach 21 - 24 marca 2013 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Yonex Polish Open 2013.

 

    Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sierpcu biorący udział w zajęciach korekcyjno-sportowych-badminton

w ramach projektu "Sierpeccy Badacze", mieli okazję na żywo obserwować finały mistrzostw odbywających się na ursynowskiej ARENIE. 

    Komentarze dzieci: mieliśmy możliwość obejrzeć finały najlepszych zawodników i zawodniczek, jak również po przyjeździe zobaczyć te same finały w przekazie telewizyjnym. Żadna relacja nie odda atmosfery zawodów sportowych na najwyższym światowym poziomie. Chcielibyśmy jeszcze raz albo raz w roku mieć szansę wyjazdu na takie wycieczki. Oczywiście w przyszłości chciałybyśmy grać jak Nadia Zięba a chłopcy jak Robert Mateusiak - skomentowały wyjazd dzieci. 

W czerwcu a dokładnie 15, dzieci wyjadą na jeszcze jedną wycieczkę w ramach tego samego projektu. Tym razem dzieci, które trenowały najpilniej, wezmą udział w Grand Prix Mazowsza - dla dzieci, które nie posiadają licencji zawodnika. Pozostałe pociechy będą dzielnie kibicowały swoim kolegom i koleżankom jak również odwiedzą stadion narodowy.

 

Zajęcia korekcyjno – sportowe – badminton. Długa nazwa ale wyjaśniająca wszystko. Dlaczego akurat badminton? Dlatego, że każdy z nas miał kiedyś okazję grać w kometkę na podwórku przez ogrodzenia, na działce, na plaży. Grać może każdy dziecko z rodzicem, dziadek z wnuczkiem a nawet babcia z wnuczką. Wystarczy trafić w lotkę i liczyć ile razy udało się odbić. Taka właśnie była idea kiedy zaczęto grywać w badmintona – odbić jak największą ilość razy. Dopiero w późniejszym okresie, ktoś stwierdził, że ciekawiej będzie grać tak aby utrudnić przeciwnikowi odbicie lotki. Wyznaczono pole do gry, którym była komnata w pałacu na terenie hrabstwa BADMINTON stąd też nazwa dyscypliny.

 

Propagując badminton należy wyliczyć jego zalety:

  • Zwiększa się ogólna i wszechstronna sprawność fizyczna.

  • Poprawia się wydolność naszego organizmu.

  • Sprzęt do gry jest lekki, dzięki czemu nie ma żadnego ujemnego wpływu na organizm zawodnika.

  • Treningi prowadzone są dynamicznie.

  • Nie stosuje się ćwiczeń statycznych i nie stosuje się dużych obciążeń siłowych, które są niekorzystne dla organizmu.

  • Najważniejszą zaletą tej dyscypliny jest jej wpływ na prawo ciążenia, otóż prawo to działa niekorzystnie na układ kostny, na wzrost i rozwój ciała ludzkiego, natomiast podczas gry w badmintona działamy przeciwstawnie do siły ciążenia, czyli wykonujemy ruch do góry odciążając w ten sposób układ kostny,

  • Odciążając układ kostny, a zwłaszcza kręgosłup niwelujemy i przeciwdziałamy skrzywieniom kręgosłupa. Osiągnięcia uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sierpcu z tego roku to:

IV miejsce drużynowo w Międzyszkolnej Płockiej Lidze Młodzików Badmintona

Indywidualnie II miejsce Malwiny Mikołajczuk w kategorii dziewcząt rocznik 2002 i młodsi 

RSS
Nadia Zięba i dziewczęta z \"Trójki\"
Nadia Zięba i d...
Szczegóły
Robert Mateusiak wraz z chłopcami
Robert Mateusia...
Szczegóły
Pojedynek finałowy debel polski      w wygranym meczu z japończykami
Pojedynek finał...
Szczegóły
W Muzem Sportu
W Muzem Sportu
Szczegóły