Dolina rzeki Sierpienicy pod lupą badaczy z Trójki” 

 

Pod takim właśnie tytułem odbyła się 26 czerwca 2013r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego uroczystość podsumowująca projekt edukacyjny „Sierpeccy badacze”, komponent I „ Nasza fauna i flora”. Była ona skierowana do całej społeczności szkolnej. Badacze z „Trójki” zaprezentowali imponujące efekty swoich działań.

Na początku szkolny koordynator projektu pani Barbara Woźnicka przypomniała zebranym założenia ogólne projektu jako całości oraz przedstawiła poszczególne zespoły i ich opiekunów z naszej szkoły.

Efekty zaprezentowano w bardzo różnorodny sposób. Było piękne słowo poetyckie, piosenki ułożone przez uczniów, wywiady z ekspertami, dowcipy, konkretne dane statystyczne dotyczące gatunków roślin i zwierząt występujących nad Sierpienicą. W czasie prezentacji multimedialnej widzowie mogli podziwiać zdjęcia okazów roślin i zwierząt, fotograficzną dokumentację ciekawych zajęć, warsztatów , spotkań z ekspertami oraz wycieczek tematycznych.

Na podkreślenie zasługuje także piękna, letnia dekoracja, która dodatkowo potęgowała odbiór prezentowanych treści.

Uczniom i nauczycielom, którzy nie uczestniczyli w projekcie uroczystość bardzo się podobała, o czym dobitnie świadczyły ich spontaniczne reakcje i gromkie brawa. Badacze z „Trójki” natomiast cieszyli się, że mogli wszystkim przybliżyć faunę i florę Doliny Rzeki Sierpienicy i w występ włożyli całe serce. 

 

Katarzyna Wesołowska i Dagmara Tyndorf

Zespół humanistyczno-dziennikarski

Opiekun – Małgorzata Tyburska

RSS